Bądź na bieżąco
Newsletter

Tylko powiadomienia o nowych przygodach. Zapisz się i bądź na bieżąco. W każdej chwili można się wypisać :-)

Tatry – najlepsze atrakcje, wycieczki i szlaki latem i zimą

Tatry – atrakcje, wycieczki i najpiękniejsze szlaki turystyczne

Zapraszam na wycieczki po Tatrzańskich szlakach

Wycieczki

Starorobociański Wierch oraz Chochołowsko-Kościeliskowe „oczko” 

Rzeczonym półmetkiem jest Starorobociański Wierch (2176 m n.p.m.) najwyższy szczyt po naszej stronie Tatr Zachodnich. Jego piramidalna forma niczym klin wbita jest między Dolinę Raczkową i Gaborową. Ta ostatnia mogłaby „dać Wam porządnie w pięty”, gdybyście to od jej strony, sporymi stromiznami kiedyś wchodzić zechcieli.
Wycieczki

Czerwone Wierchy – Zdobądź zachodnie dwutysięczniki 

Czerwone Wierchy (po słowacku: Červené vrchy) to położony w centralnym kręgosłupie Tatr Zachodnich masyw górski, który wyrasta ponad trzy doliny walne: Kościeliską, Cichą i Dolinę Bystrej. Nadano mu taką nazwę ze względu na barwę (gwoli ścisłości rdzawo-brunatną), jaką latem i jesienią przybierają jego stoki. Dzieje...
WIĘCEJ PRZYGÓD

Tatry to nie tylko atrakcje zimą. Te górskie rejony są dostępne i piękne o każdej porze roku. Wiosną przepięknie kwitną tu krokusy. Okres letni to wzmożony napływ turystów związany z wypoczynkiem. Jesienią łatwe szlaki w Tatrach oblegane są przez fotografów i osoby ceniące ciszę. Zimą… Tu nie muszę chyba nic dodawać. Raj dla narciarzy i turystów z całej Europy. W tym regionie Polski zawsze jest co robić.

Tatrzańskie szlaki przyciągają miliony osób rocznie. Zdjęcia z tych gór stanowią ozdobę niejednego albumu fotograficznego. Wspomnienia zaś pozostają na całe życie. Z pewnością jedną z największych atrakcji Tatr jest samo Zakopane. Gwarne, zaludnione, czasami wręcz zatłoczone. Nie każdy czuje się tu dobrze, jednak warto czasami odwiedzić to miasto.

Preferującym spokojniejsze miejsca polecam liczne, łatwe i trudniejsze, szlaki w Tatrach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno turysta, który preferuje aktywny wypoczynek, jak i zaawansowani trekkerzy. Niektóre szlaki w Tatrach mogą stać się atrakcją dla dzieci i rodzin z dzieckiem. Jednego można być pewnym. Na pewno braknie czasu na zwiedzenie wszystkiego.

Tatry polskie — atrakcje Tatrzańskiego Parku Narodowego i Tatr wysokich

Wycieczki w Tatry warto zacząć w TPN. Choć spotkacie tu wielu turystów, warto zacząć właśnie tu. Na jego terenach znajdują się najbardziej znane szlaki w Tatrach wysokich. Wśród nich oczywiście Morskie Oko, które znane jest w całej Europie. Giewont i Dolina Kościeliska to miejsca, które zobaczyć trzeba. To malownicze miejsca to wizytówki naszych gór. Do atrakcji prowadzą niemal zawsze otwarte szlaki turystyczne w Tatrach, także dla początkujących. Na początek polecam:

To obowiązkowe punkty dla turystów organizujących sobie wycieczki piesze w Tatry wysokie. Bez względu na porę roku, warto zobaczyć każde z tych miejsc. Nie można przy tym zapominać o aparacie fotograficznym. Piękne zdjęcia z Tatr z pewnością staną się wyjątkową pamiątką z pobytu w górach.

Wycieczki na szlaki turystyczne w Tatry — dla początkujących, z dziećmi i z przewodnikiem

Jest mnóstwo sposobów na ciekawe spędzenie czasu w okolicach Zakopanego. Dla osób początkujących, jak również z dziećmi, sugeruję dobrać odpowiednie szlaki w Tatrach. Można także wynająć przewodnika, który dopasuje stopień trudności trasy. Opowie przy okazji wiele historii związanych z konkretnymi miejscami. I ja podzielę się z Wami kilkoma takimi. Znajdziecie tu relacje z moich wypraw na tatrzańskie szlaki, te łatwe i te trudniejsze.

Polecam wycieczkę na Sarnią Skałę, gdzie zobaczycie niezwykłą panoramę. Prowadzi na nią łatwy szlak, zarówno dla początkujących, jak i turystów z dziećmi. Całą wyprawę zrelacjonowałem Wam tutaj. I mam nadzieję, że zainspiruję Was do pokonania trasy. Naprawdę warto.

Wycieczka na Giewont to obowiązkowy punkt programu. Choć nie należy do najwyższych, to swoją sławą przyćmiewa wiele innych tatrzańskich szczytów. Dość powiedzieć, że krzyż na Giewoncie jest bodaj najczęściej fotografowaną atrakcją regionu. Wraz z Sarnią Skałą to łatwe szlaki turystyczne w Tatrach, także zimą. Tu znajdziecie relację z mojej wyprawy.

Być w Tatrach i nie zobaczyć Morskiego Oka to niemal grzech. Dlatego zapraszam na inspirujący wpis o mojej tam przygodzie. Szlak nie jest najłatwiejszy. Doskonale jednak nadaje się na całodniową wycieczkę w Tatry z Zakopanego. Dobre wrażenia gwarantowane!

Jakie wyposażenie zabrać na wycieczki piesze w Tatry?

Atrakcje Tatr wysokich niosą za sobą rzesze turystów, którzy chętnie odwiedzają Zakopane i okolice. Nawet jesienią i zimą łatwe szlaki w Tatrach przyciągają. I choć wszystko wydaje się proste, warto przygotować się do każdej, nawet najłatwiejszej wycieczki w góry. Zapoznajcie się z tym artykułem i nie przeceniajcie swoich możliwości.

To najlepsze rady dla osób ruszających na szlaki turystyczne w Tatrach dla początkujących. Doświadczenie nabywane na wyprawach sprawi, że później sami będziecie wiedzieli, co jest przydatne. Zacznijcie jednak od krótkiej lekcji pokory. Lepiej wziąć o jedną rzecz za dużo niż jedną za mało. I wielu, także doświadczonych wspinaczy dobrze o tym wie.

Zachęcam Was do wycieczek szlakiem atrakcji Tatr, zimą i latem. To niesamowita przygoda, która wypełni czas wakacji, czy też dłuższy weekend. Fantastyczne miejsca na oderwanie się od codziennej rutyny czekają na turystów cały rok. Plusem jest dobra komunikacja do Zakopanego. Tam wystarczy zaopatrzyć się w mapę i można ruszać na tatrzański szlak. Do zobaczenia!

Blog tworzony z sercem by Pawel Kowalski. Wszelkie prawa zastrzeżone.