Bądź na bieżąco

Newsletter

Tylko powiadomienia o nowych przygodach. Zapisz się i bądź na bieżąco. W każdej chwili można się wypisać :-)

Górskie opowieści

Podróże to nie tylko piękne miejsca, krajobrazy i zapierające dech w piersiach widoki. To przede wszystkim inne kultury, ludzie i ich historie:

Opowieści

Sprzedawca marzeń 

Podróże to nie tylko piękne miejsca, krajobrazy i zapierające dech w piersiach widoki. To przede wszystkim inne kultury, ludzie i ich historie. Żadna podróż nie jest pełna bez wniknięcia w głąb obyczajów i codziennego życia lokalnych mieszkańców.

Opowieści

Mandale – nepalskie dzieła sztuki 

Ich wykonanie to żmudny proces, który może zająć ponad kilka tygodni. A zgodnie z powiedzeniem, że dopiero “koniec wieńczy dzieło”, tworzenie tych symboli uczy wytrwałości i cierpliwości. W trakcie wyprawy do Nepalu dowiedziałem się, że podpis pod swym dziełem może złożyć jedynie mistrz z co najmniej 10-letnią praktyką. Zobacz młodego predententa do tytułu mistrza oraz jego prace, które kupiłem w Kathmandu

Opowieści

Monkey Temple w Kathmandu i gang rzezimieszków 

Swayambhunath Stupa jest jedną z najświętszych stup w Nepalu i stanowi z grubsza odpowiednik tego, czym dla Polaków jest bazylika w Licheniu. Z tą różnicą, że liczy sobie ponad 2500 lat, a jej północno-zachodnie skrzydło zamieszkują małpy.

Opowieści

Aleksandryty – kamienie za ćwierć miliona 

Właściciel zaufał mi na tyle, żebym mógł je sprawdzić w naturalnym świetle dnia, dodając przy tym, żebym lepiej ich nie zgubił. Każdy z nich wart był w przeliczeniu ponad 125 tysięcy zł. Powtórzę: sto dwadzieścia pięć tysięcy PLN.