Bądź na bieżąco
Newsletter

Tylko powiadomienia o nowych przygodach. Zapisz się i bądź na bieżąco. W każdej chwili można się wypisać :-)

Blog o górach

Opowieści górskie z zakątków świata

Właściwie nie wiem czy to odpowiednia nazwa dla tego miejsca. Zapisuję tutaj relacje i związane z nimi wrażenia każdej wyprawy w jakiej brałem udział. Małej i dużej. Solo i w towarzystwie. Dzielę się swoimi przemyśleniami ze szlaku, podświadomie oceniam jego stopień trudności i niezapomniane widoki na trasie.

Góry dają mi niesamowite poczucie wolności. Oferują wspaniałe krajobrazy, których nie znajdziesz w innych miejscach na świecie. Są piękne, często niebezpieczne. Opowiadam o nich z perspektywy człowieka, który codziennie zarządza niewielkim trybem w korporacyjnej machinie. Dla mnie każdy nowy szlak, kolejny szczyt i poznani ludzie to wspaniała odskocznia od codziennej rutyny.

Blog turystyczny? Górski? A może wspinaczkowy?

Jeśli już upieramy się przy wyrażeniu “blog” to będzie on bardziej górski i trochę bardziej turystyczny. Nie może braknąć i wspinaczki, której jestem ogromnym fanem. Myślę, że każdy zapalony miłośnik gór znajdzie tu coś dla siebie. Czasem pomysł na kolejną wyprawę, a innym razem wspomnienia ze szczytów. Dostrzegając zainteresowanie moich czytelników, zacząłem też opisywać sprzęt, którego używam podczas swoich wypraw. Każde pasma górskie mają swoją specyfikę, dlatego dobry test sprzętu może być pomocny dla początkujących.

Przewodnik górski po godzinach

Moja fascynacja górami spowodowała, że dużo miejsc znam jak własną kieszeń. Korzystają na tym znajomi, którym służę za przewodnika i dobrego kompana na szlaku. Znam Tatry i wiem gdzie i o której godzinie można zrobić życiowe zdjęcie. Znam wiele szlaków gwarantujących prawdziwą przygodę. Wielokrotnie odwiedzałem Alpy, Himalaje i szczyty Kaukazu. I z każdej wyprawy mam dla Ciebie opowiadanie. Krótki artykuł, który może nie nakłoni Cię do rzucenia wszystkiego i wyjazdu w Bieszczady, ale pozwoli mi pokazać góry takimi, jakie widzę je ja. Zarówno latem, jak i zimą.

Blog tworzony z sercem by Pawel Kowalski. Wszelkie prawa zastrzeżone.