Bądź na bieżąco
Newsletter

Tylko powiadomienia o nowych przygodach. Zapisz się i bądź na bieżąco. W każdej chwili można się wypisać :-)

Tatrzańskie panoramy

Panorama Tatr – obrazy z opisem szczytów – zaplanuj swoją wyprawę

Idea, jaka mi przyświeca, jest zachęcenie Was do wypadów w góry. Do spacerów wytyczonymi szlakami i przecierania oczy (lub okularów) ze zdumienia, jak cudnie potrafi być w naszych Tatrach. Ten dział to również przydatna nauka topografii

WIĘCEJ PRZYGÓD

Panorama Tatr zachwyca każdego turystę na górskim szlaku. Czy jednak potrafilibyście opisać wszystkie szczyty, które widzieliście podczas swoich wędrówek? Na pocieszenie dodam, że ja też nie. Dlatego też postanowiłem podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami. I pracą. Panoramy Tatr na moim górskim blogu to niezapomniane obrazy z opisami. Ich zdjęcia wykonywałem podczas wędrówek po różnych szlakach.

Każda ma jednak coś wspólnego. Każde zdjęcie wzbogacone jest opisem. Bez względu na to, czy zdjęcie robione jest z Gubałówki, Zakopanego czy Bukowiny. Mają one na celu wzbogacenie Twoje wiedzy topograficznej. Być może błyśniesz przed znajomymi lub rodziną podczas pieszej wędrówki w tych pięknych rejonach. A może pozostawisz tę wiedzę dla siebie? Z pewnością jednak panoramy tatrzańskie z opisami szczytów przydadzą się na szlaku.

Panorama Tatr z opisami szczytów — widok z Kasprowego Wierchu

Zdjęcia panoramy Tatr z Kasprowego Wierchu pozwalają zobaczyć niemal cały masyw górski. Ten znany szczyt zasługuje na wędrówkę z wielu powodów. Przepiękne widoki są tylko jednym z nich. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów w polskich górach. Z wysokości 1987 m n.p.m. podziwiać można przepiękną panoramę. Jakie szczyty i doliny widać z Kasprowego Wierchu? Zapraszam do mojej relacji.

Smreczyński Staw — piękny widok i oryginalna fauna

Bez względu na porę roku tu zawsze jest pięknie. Panorama jest połączeniem górskich kolorów i błękitu nieba, co daje wyjątkowy wręcz widok. Sam staw godny jest wycieczki tatrzańskim szlakiem. Niezbyt głęboki, zamieszkały przez wyjątkowych przedstawicieli gatunków żab i traszek. Choć nieco przesłoniona drzewami, panorama Tatr znad Smreczyńskiego Stawu nieustająco mnie zachwyca. Tu znajdziecie więcej, zobaczcie sami

Panorama z Morskiego Oka, czyli tatrzański gwóźdź programu

To miejsce zostało siłami natury wprost stworzone do podziwiania panoramy Tatr. Zlokalizowane tuż obok Zakopanego jest chyba najbardziej rozpoznawalnym górskim jeziorem. Widoki, jakie można tam zaobserwować, zapierają dech w piersiach. Bynajmniej, nie z powodu wysokości. To wprost cudowne miejsce. Prócz niezwykle czystej wody w Morskim Oku od razu dostrzec można rozległe widoki na okoliczne szczyty. Nie będę jednak zdradzał tu wszystkiego. Zachęcam do oglądania zdjęć panoramy Tatr w tym artykule. Warto poczytać, warto pojechać. Nawet najlepsze bowiem zdjęcia nie oddają w pełni piękna tych miejsc.

Blog tworzony z sercem by Pawel Kowalski. Wszelkie prawa zastrzeżone.