Paklenica – Polecane drogi wspinaczkowe
Niecierpliwcom odpowiadam: tam, gdzie byliśmy, skały były ciemne, wapienne, i nieźle trzymały na tzw. tarcie. Dobrze obitych dróg wspinaczkowych było całe multum, a skala trudności ucieszy chyba wszystkich łojantów.
Saleski 5a/5b – droga, która na długo stanie się jedną z moich faworytek
Trzeci wyciąg zaskoczył nas koniecznością czujnej wspinaczki i niewielka liczba chwytów. Zaczął się dość łagodnie, po prostej w górę, po czym na pewnym pułapie wymógł na nas gimnastykę.
Slovenski PIPS 6a – takie urozmaicenie to ja bardzo cenię
Najpierw wkręcił się w komin jak tylko mógł, a następnie obydwoma rękami chwycił się wielkiego głazu, ustawił obie nogi po tej samej stronie ściany i oparł się plecami o blok. Tak wygląda Dilfer
Mosoraski 6a – Chorwacki klasyk w burzowym nastroju
Liczący ponad 350 m długości, podzielony na 11 wyciągów. To jest długa wspinaczka w piątkowych trudnościach, więc warto było wstać wczesnym rankiem.
Centralni Kamin 5b – Prawdziwa górska przygoda
Najtrudniejsze elementy całej tej przeprawy, to byłyby to: druga połowa pierwszego wyciągu (prze-rysa), siłowy komin centralny, oraz zdecydowanie ostatni wyciąg, który nas zaskoczył.
Spit Bull 5c – Dwa ostatnie wyciągi trzymają w napięciu
Wybór Spit Bulla oznacza solidną wspinaczkę w pionie – w szczególności mocno wertykalne są dwa ostatnie wyciągi.
Nosorog 4b na dobry początek
To piękna droga dla mniej doświadczonych zespołów albo taka „na brzydszy dzień”, gdy nie chcemy przez wiele godzin męczyć buły.
Paklenica – Mekka dla wspinaczy. Informacje praktyczne
Łącznie przewspinaliśmy ponad 1300m w pionie na wielowyciągach . W moim odczuciu pakielnickie drogi są trudniejsze niż tej jurajskie (tutaj nie znajdziecie łatwej cyfry).
Subskrybuj
Tylko powiadomienia o nowych górskich przygodach. Zapisz się i bądź na bieżąco. W każdej chwili można się wypisać :-)
Bądź na bieżąco