Moi Drodzy Tatromaniacy, przyjrzyjcie się Panoramie z Kasprowego Wierchu. Ten szczyt o wysokości 1987 m n.p.m. dostarcza świetnej okazji, aby rozległy masyw Tatr móc zobaczyć w pełnej krasie.








Kasprowy Wierch na pótnie
Panorama z Kasprowego Wierchu zachwyca o każdej porze roku, inspirując nie tylko turystów, ale również artystów i fotografów. Dla tych, którzy pragną zatrzymać te niezwykłe widoki na dłużej, doskonałym rozwiązaniem są obrazy drukowane na płótnie Kasprowego Wierchu oraz panoramy Tatr. Profesjonalne wydruki panoram pozwalają przenieść magię tatrzańskich szczytów do własnego wnętrza, stanowiąc nie tylko element dekoracyjny, ale również przypomnienie niezapomnianych górskich wędrówek.
Moim zdaniem Kasprowego nikomu z naszych rodaków nie trzeba przedstawiać, gdyż Polaków z grubsza można podzielić na dwie grupy: tych, którzy już przynajmniej raz w życiu postawili stopę na jego szczycie, i tych, którzy dopiero to uczynią, ale warto wspomnieć o kilku ciekawostkach.
Fakty o Kasprowym Wierchu i panoramie ze szczytu

- To jeden z najbardziej znanych szczytów po polskiej stronie Tatr (znajdujący się na grani głównej Tatr na granicy słowacko-polskiej)
- Kasprowy Wierch stanowi obowiązkowy punkt wycieczek (nie tylko w celu zobaczenia przepięknej panoramy) zarówno pieszych, jak i tych “ze wspomaganiem” w postaci skorzystania z najstarszej w kraju kolejki linowej.
- Na Kasprowym Wierchu znajduje się stacja, w której dyżurują meteorolodzy zbierający dane służących do tworzenia aktualnych prognoz pogody.
- Kasprowy Wierch, robi za “zwornik” dla 4 grani, oddzielając jednocześnie Tarty Wysokie od Zachodnich. Mając pogląd na okoliczne granie i szczyty, panorama zapiera dech w piersiach
Skąd pochodzi nazwa Kasprowy Wierch?

Dodam jeszcze, że w przeszłości był różnie nazywany (“wyzywano” go od czuby: Goryczkowiańskiej, Stawiańskiej w końcu Kasprowej). A ponieważ u jego podnóża rozciąga się hala, której właścicielem (wedle ludowych podań) był góral Kaspr, to współczesne miano zyskał właśnie dzięki temu.
Oprócz stromo opadających ścian w kierunku formacji nazwanej “Żleb po palcem”, wszystkie pozostałe są dość łatwe do zdobycia. Można go więc zdobywać na kilka różnych sposobów, a jedną z przyjemniejszych form uprawiania “Kaspronautyki” jest ta wykonywana przy użyciu nart skiturowych:
“Kaspronautyka” to neologizm mojego autorstwa, połączenie Kaspro-wego z kosmo-nautyką 😀 Co, o nim sądzicie?
Podobne przygody
KUP TERAZ!
-
CHWYTO pocket - TRENUJ 2x dziennie! 89,00 zł
💡 Masz produkt, usługę, czy markę związane z górami? To idealna okazja do promocji! Mogę zaoferować:
📝 Artykuły Sponsorowane: Umieść swoje treści na "Na Jednej Linie"
📷 Fotoreklama: Zrobimy profesjonalne zdjęcia promocyjne dla Twojej marki lub produktu w górskim otoczeniu.
🥾 Testowanie Produktów: Chętnie przetestuję i podzielę się recenzjami odnośnie górskiego sprzętu, ubrań czy akcesoriów.
🤝 Kontakt: najednejlinie(at)gmail.com

Bądź na bieżąco